ساخت سایت آگهی آنلاین

نخستین و ابتدایی ترین راه بازاریابی اینترنتی آن است که ابتدا سایت خود را راه اندازی و آن را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید و از آنان بخواهید که آن را حتما ببینند. با این کار در واقع توانسته اید که نزدیکترین اشخاص به خودتان را بسوی سایت خود جلب کنید تا حداقل آنها نیز سایت شما را به شخص دیگری معرفی کنند و موجب شوند بازدید کنندة خوبی برای سایت تازه تأسیستان جذب کنند. سپس می توانید با استفاده ازسایتهای درج آگهی آن را به دیگران نیز معرفی کنید.

همان‌طور که می‌دانید ساخت و طراحی سایت تبلیغاتی و نیازمندی در دو نوع رایگان و غیر رایگان وجود دارد. در هر دو نوع هم برای شرکتی که کار طراحی سایت را انجام می‌دهد و هم برای خود مدیر سایت آن کسب‌وکار، مسائل و دشواری‌هایی همراه دارد. البته باید بدانید که با توجه به رقابت تنگاتنگی که در این حوزه وجود دارد موفق شدن در این زمینه فرآیندی دشوار و کاری بسیار سخت است.

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ اغلب توصیه می‌کنند که برای توفیق سریع‌تر در این حوزه ضروری است طراحی وب سایت تبلیغاتی و نیازمندی در یک موضوع و فیلد خاص انجام گیرد و با تعیین دقیق نیازها و خواسته‌های مخاطبین و متقاضیان بازار هدف ایجاد گردد تا مورد استقال قرار بگیرد، به همین منظور برای آنکه برگ برنده در این زمینه داشته باشید نیاز به طراحی سایت حرفه ای با ویژگی‌های متمایز است که به راحتی قابل کپی توسط رقبا نباشد.

سایتها به علت ماهیت و قابلیت ایجاد و تولید محتوای جدید از محبوبیت زیادی در نزد موتورهای جستجو برخوردارند. با راه اندازی سایتی در یک زمینه خاص و یونیک که توصیه ما انتخاب بصورت موضوعی است که تا آنجا که ممکن است به محصولات شما مرتبط باشد تا بتوانید بازدیدکنندگانی با پتانسیل زیاد و بالا به سوی سایت خود جذب کرده و با معرفی سایت خود از طریق درج آگهی اینترنتی و یا ارسال SMS آنها را به سمت سایت فروشگاهی، خدماتی و یا … خود هدایت کنید.

شما با ثبت ‌نام در این نوع ‌سایتها میتوانید اقدام به درج آگهی اینترنتی کنید. عموماً درج آگهی در صفحه ای بصورت عادی در آن وبسایت برای بازدید کنندگان به نمایش درآمده و قابل مشاهده است. بازدید کنندگان این نوع ‌سایتها به راحتی میتوانند از هر جا وارد شده و آگهی مورد نظرشان را ببینند.

موتورهای جستجو یکی از مهمترین نقاط ورود بازدید کنندگان به این سایتها هستند. و یکی از مهمترین کسانی که میتوان آنان را جزو مشتریان بالقوه ‌حساب نمود، افرادی هستند که در موتورهای جستجو برای پیدا کردن خدمات و یا کالای مورد نظرشان در جستجو هستند. هیچگاه این افراد را دست کم نگیرید و از پتانسیل بسیار خوب موجود در این موتور‌های جستجو جهت جذب نمودن مخاطبانتان غافل نگردید.

بسته به این که نوع بهینه ‌سازی صفحات سایت تبلیغ ‌کننده ساختار سئو(SEO) به چه صورتی باشد، ممکن است شما با یک یا چندین کلمه کلیدی در صفحات اول نتایج جستجو قرار گیرید. پس توجه به این مطلب که ‌سایت آگهی تبلیغاتی رایگان و یا ستاره دار چه میزان به موضوع بهینه ‌سازی صفحات وبسایت برای موتورهای جستجو اهمیت میدهد، در بازدهی آگهی تبلیغاتی رایگان و یا ستاره دار شما بسیار تأثیرگذار است. پس در انتخاب وبسایت مورد نظرتان برای گذاشتن آگهی و تبلیغات اینترنتی که در آن به ساختار سئو توجه شده دقت نمایید. عوامل مهم دیگری همچون: محبوبیت و معروفیت سایت، رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و… (Page Rank)، طراحی گرافیکی و دیزاین سایت، قالب سایت، نرخ تبدیل و… را نیز باید در نظر داشت. در بازاریابی بصورت اینترنتی، مفهوم و معنای نرخ تبدیل یا همان conversion rate نشان دهندة درصدی از بازدید کنندگان سایت است که واقعاً خرید می کنند و یا هدف دیگری را انجام میدهند. conversion rate یا همان نرخ تبدیل وبسایت از روش فرمول زیر محاسبه میگردد:

تعداد خرید (یا دیگر اهداف) ÷ تعداد بازدیدکنند گان وبسایت = نرخ تبدیل (Conversion rate)
به عبارت ساده تر، Conversion rate توانایی شما در بدست آوردن مخاطبین جهت خرید کالا و یا خدماتتان می باشد. همچنین به معنی تبدیل و ترغیب کننده بازدید کنندگان سایتتان نیز می باشد که با اقداماتی همچون: ثبت نام جهت خبرنامه، ایجاد لیستی از خدمات و محصولات مورد علاقه شان، یا آغاز مشاهده نسخه آزمایشی و … امکان دارد منجر به فروشهای آینده کالا و خدماتتان شود.

حالا چرا نرخ تبدیل مهم است؟ در واقع نرخ تبدیل وبسایت چیزی مهمتر و فراتر از اندازه‌ گیری فروش کالا و خدمات است. نرخ تبدیل یک میزانی است از این که وبسایتتان چه مقدار می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز های مشتریانتان باشد. همچنین نرخ تبدیل روشی برای اندازه‌گیری کیفیت ترافیک و بازدید کنندگان سایتان می باشد.

روشهای افزایش نرخ تبدیل در تجارت الکترونیک

به مشتریان خود کمک نمایید دنبال آن چیزی که هستند را بیابند

محصولات خود را تجاری نمایید، با تبلت و موبایل سازگار شوید

کاربرد پذیری وب سایتتان را افزایش دهید،

روشهای متعددی برای ارسال و یا پرداخت پیشنهاد دهید

نکاتی کلیدی جهت تبلیغ رایگان در سایتهای درج آگهی

برای محصولات خود دسته بندی خوب و مناسب انتخاب نمایید. به طور مثال: لوازم خانگی، پوشاک و…؛ چرا که نوع آگهی و تبلیغات برای هر یک از این شاخه ها متفاوت است. خود را بجای بازدید کننده‌ای گذارید که قصد دارد کالا و خدمات مورد نظرش را بیابد. سعی کنید در مورد کالا و یا خدماتی که میخواهید آگهی و تبلیغ آن را کنید اطلاعاتی کامل داشته تا بتوانید در آگهی خود مطالب خوب، مناسب و مؤثری درج نمایید تا آن کالا و یا خدمات را واضح و با تمامی جزئیات معرفی نمایید. به طور مثال شخصی که میخواهد لوازم نقاشی و ابزار را آگهی و تبلیغ کند  بایستی بداند که غالباً قلمو نقاشی در آغاز کار بسیار سفت و ضمخت است و در آغاز نقاشی کار با آنها کمی سخت می شود و پس از مدتی که با آنها نقاشی شد، سر قلمو گرد و مناسب خواهد شد. پس شما می توانید برای آگهی و تبلیغ یک قلموی خوب و مناسب، بنویسید یک قلموی فلان مدل با سری گرد و نرم. یا بطور مثال شما بایستی بدانید که رنگ روغن مناسب بوده و زودتر خشک خواهد شد. پس اینکه شما کلیه اطلاعات آن محصول را داشته باشید سبب خواهد شد که خریدار به سراغ یک سایت دیگر نرفته و در همان جا متقاعد گردد که شما بهترینید و سپس آن کالا را از شما بخرد. در توضیحات خود از کلمات کلیدی که مرتبط با خدمات و یا محصولات شما هستند استفاده نمایید. این موضوع را هرگز فراموش نکنید که هنوز بیشتر خریدارانتان از طریق موتورهای جستجو به خصوص گوگل، یاهو و… وارد ‌سایتتان میشوند.

از تصویرهای خوب، مناسب و دارای کیفیتی خوب استفاده کرده و از آن هرگز غافل نشوید. حتماً یک یا چند

عکس مرتبط با محصولات و یا خدمات خود در آگهی و تبلیغ خود جا سازی نمایید.

اطلاعات تماستان را بطور کامل در آگهی قرار دهید. و حتی اگر ‌سایت و یا وبلاگی نیز دارید، در پایان نشانی آن را نیز وارد کنید

. اگر مشکلی با افزوده شدن هزینه‌ ندارید، آگهی و تبلیغات ویژه و ستاره دار را برای بهتر دیده شدن در کنار آگهی و تبلیغات رایگان خود خریداری نمایید. این نکات را نیز در نظر بگیرید که هرگز به تبلیغات به چشم یک هزینه نگاه نکنید بلکه آگهی و تبلیغات برای شما حکم یک سرمایه گذاری را دارد و دیگر آنکه در سایتی آگهی و تبلیغات رایگان ‌دهید که دارای نرخ تبدیل بالایی برایتان باشد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *